Een Porsche Taycan brandt volledig uit op een oprit aan de Amelandlaan in Enschede. Ook een Ferrari SF90, die ernaast staat, raakt beschadigd.
Op camerabeelden is te zien dat rond twee uur ’s nachts twee personen via de Texellaan richting de Amelandlaan lopen. Ze komen uit de richting van de parkeerplaats achter het Van der Valk-hotel. Het lijkt erop dat een van hen bij de kruising blijft wachten, want aan de Amelandlaan is daarna nog maar een persoon te zien. Deze persoon giet een vloeistof over de motorkap van de Porsche en haalt een doek uit z’n jaszak. Die steekt hij aan en gooit hem op de auto. Binnen enkele seconden staat de dure elektrische wagen in brand.
De Porsche is onherstelbaar beschadigd. De Ferrari die ernaast stond, kon nog nét op tijd worden weggehaald, maar raakte toch beschadigd door de hitte.
Na de brand rennen beide personen terug via de Texellaan, in de richting van de Rottumerooglaan (opnieuw in de richting van de Van der Valk-parkeerplaats). Mogelijk zijn ze daar met een voertuig verder gevlucht. De reden voor deze actie is onbekend, mogelijk een soort wraakactie of gewoon pure afgunst. De politie is op zoek naar getuigen.