Hoe rijdt een Lamborghini Revuelto op de Nürburgring?

Deze Lambo is eigendom van Rene van XXL Nutrition, die al jarenlang een belangrijke supporter is van de autowereld. De spanning was voelbaar toen ze zich klaarmaakten om de Revuelto eens goed te testen, met de verwachting het V12-hybridesysteem te testen, dat bijna 1000 pk levert.

Deze Revuelto kennen we en is uitgerust met een krachtig hybridesysteem dat snelheid en efficiëntie combineert. Tijdens de eerste ronden merkten ze dat de snelheidsmeter van de auto de neiging heeft om te hoog aan te geven, waarbij de werkelijke snelheden iets lager uitvielen dan aangegeven. Zo gaf de snelheidsmeter bijvoorbeeld meer dan 300 km/u aan, terwijl de werkelijke snelheid dichter bij de 20 km/u lag. Deze afwijking is cruciaal voor coureurs om te begrijpen, vooral wanneer ze de grenzen opzoeken op het circuit.

Toen ze het circuit opgingen, waren de omstandigheden heet en was er veel verkeer. De prestaties van de Revuelto waren echter indrukwekkend, met een uitstekende acceleratie en responsieve remmen. De achterkant van de auto voelde wat los aan, wat leidde tot een overschakeling naar de Corsa-modus voor betere tractie. De feedback van het chassis was lovenswaardig en zorgde voor een neutrale rijervaring die zelfverzekerd bochtenwerk mogelijk maakte.

Een van de uitdagingen tijdens de rit was de bandenkeuze. De Revuelto was uitgerust met sportbanden, die weliswaar voldoende waren, maar niet de grip boden die nodig was voor optimale prestaties. Door het ontbreken van racebanden kon het volledige potentieel van de auto niet worden benut, vooral niet in snelle bochten waar meer downforce gunstig zou zijn.

Het hybride systeem van de Revuelto vormde een centraal onderwerp tijdens de rit. Het integreerde de elektrische aandrijving naadloos met de V12-motor, wat zorgde voor een unieke rijervaring. De auto kon schakelen tussen verschillende rijmodi, wat zorgde voor een efficiëntere rit wanneer nodig. Het was echter duidelijk dat de Revuelto meer is ontworpen als een GT-auto dan als een pure circuitauto, en toekomstige S-versies zullen de prestaties naar verwachting verder optimaliseren.

Kenteken van deze auto: HLH-48-T

#Lamborghini, #Nurburgring, #René van der Zel, #Revuelto

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *